ISAF AKADEMİ Eğitim Serisi

Eğitmen Pınar Kabil ve Aykut Seyrek birlikte Türkiye’nin Bilişim geleceğine yol açacak bir dizi eğitimler ile tüm kuşakların bireysel dijital dönüşümlerinde büyük katkılar sağlayacaklar.

EĞİTİM BAŞLIKLARI:

 1. Kuşakların Dijital dönüşümü ve Geleceğin Meslekleri
  Süre 1 saat

  Homosapiens’ ten bu yana çok şey değişti. İnsanoğlu artık eskiyen parçalarını 3D printer ile yenileyebilir, biyolojik özelliklerine yapay zekâyı ekleyerek hibrit hayatına arttırırlmış insan olarak devam edebilir, hatta isterse kendi zihnini buluta taşıyarak sonsuza kadar sanal ortamda yaşamayı tercih edebilecek diyor, Google’ın mühendislik departmanı yöneticisi Ray Kurzweil.
  Bugün ve bundan sonraki yıllarda coğrafya kader olmaktan çıkıyor… Teknolojiye yatkınlık kaderi belirleyecek.
  2030 yılındaYapay Zeka, tüm Dünya’da 800 milyon çalışanın işini elinden alacak…
 1. Nedir bu Networking?
  Süre 1 saat

  Metaverse’ler, sosyal ağlar, uzak, yakın ağlar , nesnelerin interneti gibi kavramların hepsinin altında bir “BAĞLANTI-NETWORKING” var. Artık herşey akıllanıyor, evlerden, şehirlere ve en nihayetinde akılalmaz şekilde görünmez ağlarla YapayZeka-Insan birbirine bağlı yaşayacak. Gelecek Geldi.
  ABD Savunma Bakanlığı’na bağlı Defansif İleri Araştırma Projeleri Ajansı, beyin ve bilgisayar arasında gerçek zamanlı iletişim sağlayacak bir cihaz denedi. Program, Neural Engineering System Design (NESD) olarak adlandırılıyor ve Program yöneticisi Phillip Alvelda Vücut içerisine ve canlı dokulara yerleştirilecek bir çip (nöral modem) yardımı ile insanların beyin aracılığıyla bilgisayarları kontrol edebilecek diyor.
 1. Ne kadar güvendeyiz?
  Süre 1.5 saat
  Normalin normal olmadığı, ölenin aslında ölmediği, gördüğün senin sen olmadığın, ölmeden de öteki dünyaya gidebileceğin gibi kavram üstü kavramlar ile yaşamaya hazır mısın?
  1. Siber Güvenlik Temel Bilgiler ve Bilgi Güvenliği
  2. İnternet ve Sosyal Medya Güvenliği (Sosyal Mühendislik)
 1. Ülkemizdeki start-up kültürü ve Inovasyonun önemi
  12 Mart 2022 / saat 11.00 / Süre 40 dakika