Konferans Hakkında

ISAF Exclusive Konferansı’nda, 2019’da yine her yıl olduğu gibi sektörün en önemli ve en güncel konularını kapsayan oturumlar, paneller, çözüm gösterileri ve toplantılar yer alacaktır.

Yıllardır sektörün tek fuarı olma özelliğine sahip olan ISAF, 2017 yılında başlayan ISAF Exclusive Konferansı ile sektörün tek konferansı olma özelliğini de kazanmıştır.

Sektörün önde gelen isimlerinin konuşmacı olarak yer alacağı konferansta, ayrıca sektörden olmayan ancak sektörü farklı bakış açılarıyla bilgilendirecek konuşmacılar da yer alacaktır. Her biri alanında uzman ve söz sahibi isimlerden oluşan konuşmacıların tamamı, belli kitleler tarafından takip edilen önemli ve özel kişiler olacaktır.

‘Farklı Kesimler… Farklı bakış Açıları…
En önemli hedefi, farklı kesimlerin görüşlerinin ve deneyimlerinin tek potada eritilmesi olan ISAF Exclusive Konferansı’nda farklı kesimlerden konuşmacılar yer alacaktır. Sektör temsilcilerinden ilgili kurum temsilcilerine, STK’lardan akademisyenlere, farklı sektörlerden son kullanıcılara kadar her kesimden konuşmacının yer alacağı konferans, her kesimin farklı bakış açılarını paylaşması ve bunun sonucunda da tüm konuşmacı ve dinleyicilerin daha geniş bakış açısı yakalamaları hedeflenmektedir.

Deneyimler… En iyi uygulamalar
Konferansın ana amacı birbirinden ayrı alanlarda faaliyet gösteren ancak sektöre hizmet eden farklı meslek gruplarının sahip oldukları deneyimleri paylaşmalarıdır. Normal şartlar altında uzun yıllar boyunca elde edilemeyecek deneyimler, bu deneyimleri yaşamış ve kazanmış isimler tarafından paylaşılacak ve tüm konuşmacılar ve dinleyiciler geniş bir deneyim havuzu oluşturmuş olacaktır.

Konferans Oturumları

Tamamı güncel konulardan oluşacak olan Konferans 3 gün boyunca devam eden farklı oturumları kapsayacaktır. Bugünün teknoloji ve uygulamalarının paylaşılacağı konferansta, gelecek teknolojiler ve bu teknolojiler ile ilgili uygulamalar da paylaşılacaktır.

Bazı oturumlarda sektör temsilcileri konuşmalar yaparken, bazı oturumlarda da son kullanıcılar konuşmacı olacaktır ve bunun sonucunda farklı gruplar birbirlerinin deneyimleri ve düşüncelerini de anlayabilecektir.

Paneller

Konferans oturumlarının arasında, bilgi alışverişi ve karşılıklı görüş alışverişinin olacağı paneller de yer alacaktır. Konuşmacıların ve dinleyicilerin interaktif rol alacağı bu oturumlar sektörün ana ihtiyaçları tespit edilerek oluşturulmaktadır.

Konferansın en önemli oturumlarından biri olan “sektör konuşuyor” oturumunda sektörün temsilcileri, ilgili kurum temsilcileri, STK’lar ve akademisyenler sektörün sorunlarını konuşacakları özel bir panel gerçekleşecektir.

Çözüm Gösterileri, Workshoplar

ISAF Exclusive Konferansı’nda genel oturumlar ile birlikte ayrı salonlarda, fuar katılımcısı olan firmaların sunumları olacaktır. Firmaların en yeni uygulamaları anlattıkları çözüm gösterileri şeklinde gerçekleşecek olan bu oturumlarda dinleyiciler güncel gelişmeleri yakından takip etme şansı bulacaklardır.

3 ayrı salonda gerçekleşecek olan bu sunumlarda sadece güncel teknolojiler değil, geleceğin teknolojileri de anlatılacaktır. karşılıklı paylaşımı olacaktır. Konuşmacılar ve dinleyiciler karşılıklı soru cevap ile görüş paylaşımında bulunabilecekler.