ISAF Exclusive İlk Yılını Başarıyla Tamamlandı

7-8-9 Mart, 2017 tarihleri arasında Sheraton Ankara Hotel & Convention Center’da ilk kez gerçekleşen ve birbirinden önemli kurum, kuruluş, dernek ve güvenlik firmalarını çok özel bir platformda bir araya getiren ISAF Exclusive başarıyla sona erdi.

3 gün boyunca devam eden etkinlik, Emniyet Genel Müdürlüğü Haberleşme Daire Başkanı Doğan Çakar, Emniyet Genel Müdürlüğü İkmal Daire Başkanı Maksut Yüksek, Emniyet Genel Müdürlüğü İdari Mali İşler Daire Başkanı Arif Erkan Güngör, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Sabit Akın Zaimoğlu ve başkan yardımcıları tarafından ziyaret edildi.ISAF Exclusive Konferansı 3.günü açılışı ise Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Siber Güvenlik Dairesi Başkanı İlhan Kesgin tarafından yapıldı.

Güvenlik sektörüne dair en son teknolojik ürün ve hizmetlerin sergilendiği ISAF Exclusive Fuarı’nı 1638 kişi ziyaret ederken, yine güvenliğin tüm alanlarına dair konu başlıkları 3 gün boyunca ISAF Exclusive Konferansı’nda 61 sektör profesyoneli konuşmacı tarafından ve 690 dinleyicinin katılımı ile gündeme getirildi. ISAF Exclusive’i toplamda 2328 kişi ziyaret etti.

ISAF Exclusive Fuarı, ülkemizin ve tüm dünyanın gündeminde olan güvenlik sorunlarına çözüm getiren ürün ve hizmetlere de ev sahipliği yaptı. Dâhili telefon arayabilme özelliği ile ev sahibine beklenmeyen bir durumu anında haber veren güvenlik kamerasından, tehlike oluşturabilecek zararlı maddeleri eliyle koymuş gibi bulan K9 köpeklere kadar fuardaki ürün ve hizmet çeşitliliği üst seviyelerdeydi.

Sınır güvenliğinde önemli rol oynayan ve çok uzun mesafelerde görüş sağlayabilen lazer ve termal kameralardan, kalabalık alanlarda kişi sayma ve yüz tanıma özelliği sunan kameralara kadar geniş bir ürün yelpazesi, sektörün köklü firmaları tarafından ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Fuarda en dikkat çeken sistemlerden bir diğeri ise son zamanlarda birçok tesiste kullanımı zorunlu hale gelen ve özellikle terör saldırılarını teşhis ve önlemede önemli yere sahip olan plaka tanıma sistemleriydi.

Türkiye’de güvenlik alanında önemli bir yer edinmiş olan ISAF Fuarı, Ankara’da gerçekleştiği 3 gün boyunca tüm sektörden ve ilgililerden tam puan aldı. Bir sonraki ISAF Exclusive Güvenlik Fuarı ve Konferansı hazırlıklarına, 2018 yılında yeniden Ankara’da düzenlenmek üzere şimdiden başlandı.