Marmara Fuarcılık Genel Müdür’ü Feridun Bayram, ISAF Exclusive Açılışındaki Konuşması ile Sektörü Selamladı

Feridun Bayram’ın ISAF Exclusive açılışındaki konuşmasının tam metnini aşağıda bulabilirsiniz.

 

Zaman ne kadar hızlı akıyor.

Bugünden 18 yıl önce bahar aylarında o gün henüz adı belirlenmemiş Marmara Fuarcılık’ı kurma ile ilgili çalışmalara başladık. Ve 17 yıl önce de yine Mart ayı başında (1-5 Mart 2000) hayatımın ilk fuarını gerçekleştirmiştik.

Güvenlik sektörünün en önemli yapıtaşlarından olan ISAF Fuarı’nı ilk kez gerçekleştirdiğimiz günlerle 18 yıl sonra aynı günlerde, bu kez güvenlik sektörüne çok önemli, yeni bir yapıtaşı ekliyoruz.

Ülkemizde güvenlik sektörünün üreticisi, distribütörü, bayisi, uygulayıcısı, projelendiricisi, sistem entegratörü, teknik servis vereni, altyapısını kuranı, alıcısı, kullanıcısı, kanun ve yasa düzenleyicisi, akademisyeni, öğrencisi, ilgilisi ve hatta meraklısı da dâhil olmak üzere eksiksiz bir şekilde tüm kesimlerini bir araya getiren tek etkinliğin ISAF olduğu tartışılmaz bir gerçekliktir.

ISAF’ı fuar olarak 20 kez düzenledikten sonra nihayet, güvenlik sektöründeki en önemli eksiklik olan geleneksel bir sektör konferansı, sektörün dünyadaki saygın kongrelerinden biri haline getirmek için yaptığımız çalışmalar ve projelendirmeler ile birlikte 7-8-9 Mart 2017 tarihlerinde gerçeğe dönüşüyor.

18 yıllık süre içinde gerçekleştirdiğimiz 50’nin üzerinde fuarın tamamında etkinlik öncesi tartışmasız ciddi heyecanlar yaşıyoruz. Çünkü işimizin sonuçlarını görebileceğimiz tek alan etkinliğin gerçekleştiği birkaç günlük süre ve bu sürenin öncesinde – her ne kadar çalışmanın yönünü ve durumunu ölçebiliyor olsak da – kesin bir bilgiye sahip olmamız imkânsız oluyor. Bu heyecan, konu ISAF olunca ciddi bir şekilde artıyor. ISAF Exclusive’in ilk kez gerçekleştiği Ankara’da 21.kez gerçekleşmesi öncesinde de bu heyecanı fazlası ile yaşıyoruz.

1999 yılında kurulmuş olan Marmara Fuarcılık’ın kuruluşunun hemen akabinde, hangi sektörlerde fuarlar düzenleyeceğimiz üzerinde yoğun çalışmalara başladık. Gerçekleştirmeye karar verdiğimiz güvenlik fuarının katılımcısı olan sektör hakkında neredeyse hiç bilgimin olmadığı günden bugüne 20 ISAF gerçekleştirdik.

Ankara’da düzenleyip ülkenin sektörel buluşması haline getirdiğimiz ISAF’ı, Özellikle İstanbul’da düzenlemeye başladığımız 2007 yılından sonra başladığımız birebir yurtdışı çalışmalar neticesinde dünya fuarları arasına soktuk. Bugün dünyanın birçok ülkesinde “dünyanın en önemli güvenlik fuarları” listelendiğinde ISAF’ı mutlaka listede görebiliyoruz.

ISAF Fuarı’nı güvenlik denilince akla gelen her türlü ürünün yer aldığı, güvenlik ile ilgili her türlü ürünün yer aldığı bir fuara dönüştürmek amacıyla, her yıl yeni bir alan fuarda ele alınmaktadır. Geçmişte sadece Elektronik Güvenlik ürünlerinin yer aldığı ISAF, 2011 yılında yapılan projelendirmeyle birlikte Akıllı Bina Sistemleri ve Bina Elektronik sistemleri ile bilgi güvenliğine dayalı ürünleri de bünyesine katarak büyüdü.

2015 yılında çalışmalarımızı sektörün her alanına yayarak bir tesiste/binada kullanılan her türlü elektronik ürünün ve çözümün yer alacağı bir fuar haline getirecek şekilde değiştirdik. Çok kısa süre içinde ISAF’ı dünyanın en büyük fuarları ve dolayısı ile ülkemizi bu sektörlerde bölgenin cazibe merkezi haline getirmek için çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz.

Sektörün farklı başlıklardaki tüm temsilcileri ile birlikte bu hedefimize ulaşmak dileklerimizle.